אבידת כבודה בטיסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אבידת כבודה בטיסה

33569
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print


אם חלילה המזוודה לא מגיעה על גבי המסוע, לעיתים עלול לעבור זמן מה עד להגעתה ובמקרים מסוימים יעברו אפילו מספר ימים עד שהמזוודות יגיעו, כמו כן גם יתכן מצב שהמזוודה נלקחה בטעות על ידי מישהו אחר שזיהה אותו כמזוודה שלו, (סימון מזוודות ייחודי יכול מאוד להואיל) יתכן שהם כלל לא נשלחו לחו”ל ואולי אף נשארו או הוטסו בחזרה לארץ המוצא. (המזוודות המעופפות).

ישנם מצבים בהם רשויות וחברות התעופה לא עומדות בעומס ובבלגן הנוצר מריבוי הנוסעים ומריבוי הכבודה הנשלחת ומכאן התפתחות הבעיות והעיכובים בהגעת הכבודה.

טיפ – חשוב מאוד, לקחת את החפצים החשובים, כתפילין וכל דבר חשוב ויקר כגון תרופות וכד’ בתיק היד.

איך נסתדר ללא המזוודה ?

  • אם אתם מבוטחים על ידי חברת הביטוח פספורטכרד, כדאי ליצור איתם קשר ולהודיע להם על חסרון ואיבוד הכבודה. בדרך כלל הם מזכים בכרטיס אפשרות למשיכת מזומנים על סך של כ 150 $ וזאת על מנת להתארגן באופן מיידי ולרכוש ציוד, ביגוד וחפצים אישיים נצרכים. המשיכה מתבצעת באמצעות הכרטיס המגנטי אותו הם מעניקים בעת הזמנת הביטוח.
  • בכל מקרה חשוב לא להיות תלוי בחסרון המזוודה ולא להישאר תלוי בהגעתה, כדאי להזדרז  ולרכוש ביגוד חלופי.

בכל מקום בעולם ניתן לרכוש חולצות לבנות וביגוד בסיסי לחג, ניתן גם לרכוש ביגוד חדש בסביבת המכירות שבקרבת הציון.

חשוב מאוד! אל תאפשרו לאובדן המזוודה לשבש לכם את שהותכם באומן, סדר היום וההכנות לחג בשמחה.

השתדלו להיות מעודכנים באמצעים שמתאימים לכם או לבדוק פעם ביום במתחמי השבת המזוודות האבודות של החברות וכן במתחם האבידות הסמוך לקלויז.

כבודה אבדה או ניזוקה

כאשר כבודה ניזוקה מרגע מסירתה בדלפק המסירה (צ’ק-אין) עד לקבלתה לאחר הטיסה, או שהכבודה כלל לא הגיעה, חובה להגיש תלונה בדלפק המיועד לכך בשדה התעופה בטרם עברתם את עמדת המכס, ולשמור על טופס העתק התלונה. הגשת התלונה ושמירת הטופס נחוצים וחשובים ביותר על מנת להמשיך את תהליך קבלת המזוודה או פיצוי עבור תכולתה.

שימו לב! בהעדר תלונה בעמדה המיועדת לכך בשדה התעופה, אין הכבודה מוכרזת כאבודה או ניזוקה ואין אפשרות לתבוע לאחר מכן את ערכה מחברת התעופה ומחברות הביטוח.

חשוב מאוד: במקרה של הגשת תלונה חובה לקבל טופס העתק תלונה.
בהעדר העתק תלונה אין כל תועלת בהגשת התלונה ואין יכולת לממש את הזכויות המגיעות.

היו מקרים בהם מתלוננים הגיעו לאוקראינה ונגשו להתלונן בדלפקים המיועדים, הפקידים בעמדה מלאו נתונים במחשב, למתלוננים הוסבר כי התלונה תועדה במערכת. לאחר זמן התברר כי אין כל תלונה וכי אין דרך לתבוע ולדרוש את זכויותיכם המגיעים לכם על פי דין.

תביעה על מטען שהגיע באיחור צריכה להיות מוגשת תוך – 21 יום ממועד מסירת המטען ללקוח. תביעה בשל כבודה חסרה או פגומה צריכה להיות מוגשת לא יאוחר מ – 7 ימים מיום איסוף או קבלת המטען.

אם הוגשה תלונה ולאחר 21 יום הכבודה עדיין לא הגיעה, חברות התעופה יגדירו את המטען כאבוד. לכן תביעת כבודה שאבדה יכולה להתקבל רק לאחר 21 ימים ממועד הטיסה ולא יאוחר משנתיים ימים מאז שהתקיימה הטיסה. בחלק מחברות התעופה ניתן להגיש תביעה רק באמצעים מקוונים, ובהתאם למדיניות של כל חברה.

כללים אלו נהוגים ברוב חברות התעופה.

שיתוף ב print

תגובות

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

איחוד ברסלב

איחוד ברסלב

שם קטן שמגלם בתוכו עולם גדול של עשיה.קבוצה של אנשים עם מסירות נפש, נשמות אכפתיות שמשקיעים את תמצית דמם וחלבם, ובתחושת שליחות עבורינו ועבור אלו שעדיין לא זכו להבטחתו הגדולה של רבי נחמן מרסלב: "מי שיבוא על קברי ויאמר שם אלו העשרה מזמורי תהילים (תיקון הכללי), וייתן פרוטה לצדקה עבורי, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד ח"ו, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו". מטרתו של איחוד ברסלב היא להנגיש את ציון רבינו הקדוש לכל דורש בצורה הטובה ביותר, אם זה בתחזוקה של המקום אם זה בהשקעה ביופי וטיפוח עד שהמקום יהיה ראוי ונכון לקדושת מי ששוכן בתוכו.אנו באיחוד ברסלב מתפללים ומצפים שנזכה ללכת מחיל אל חיל בלפאר ולרומם את ציון רבינו הקדוש בכל המובנים, שכל אדם שיגיע לציון יהיה לו ישוב הדעת להתעסק רק בתורה ותפילה מתוך הרחוות הדעת.הרב נתן בן-נון יו״ר איחוד ברסלב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
סגירת תפריט

©You cannot copy content of this page

תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים ולא ניתן להעתקה©

עברנו

עברנו לאתר החדש, אנו נמצאים בתהליך בניה אתם מוזמנים להציע ולתת את הטיפים ואת ההשגות שלכם לטובת האתר החדש של ציון רבי נחמן מברסלב באומן