חג השבועות תש”פ באומן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חג השבועות תש”פ באומן

photo_2020-05-31_00-23-19
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

איחוד ברסלב באומן נערכו לשמחת חג השבועות תש”פ באומן.

בימי חייו של רבנו, רבי נחמן מברסלב זיכרון צדיק וקדוש לברכה, נהגו תלמידיו וחסידיו להגיע ולהתקבץ  אצלו כ-3 פעמים בשנה. בראש השנה, שבת חנוכה וחג השבועות.

וכך מובא בספר חיי מוהר”ן סימן קכ”ו: “דרכנו היה להיות אצלו בראש-השנה ובשבת חנוכה ובחג השבועות. ובאלו השלשה זמנים היינו אצלו תמיד מיום שקבע דירתו בעיר ברסלב והיה מצווה ומזהיר להיות אצלו באלו השלשה זמנים.”

מאז נסדקו חומות הברזל עם התפרקותה של ברית-המועצות, נהגו שומעי לקחו של רבי נחמן זיע”א, לשמור על הגחלת ולשמרה באדיקות ומדי חג האסיף לפקוד את “עיר הגעגועים” אומן, זאת כדי לקבל את התורה, מדי שנה, סמוך ונראה לציונו הקדוש. בשנים האחרונות זכינו והקיבוץ, הלך וצבר תאוצה מדי שנה ושנה, עד שהשנה, בעקבות משבר מגפת הקורונה אשר השבית חלקים מהעולם ובפרט את עולם התעופה, עמד הקיבוץ של חג השבועות שכאמור הפך למסורת, בסימן שאלה.

אך כבר סמוך לחג התבשרנו כי גם השנה, ולמרות הקשיים האדירים, הציון לא עמד נטוש, כאשר על אף ולמרות הנסיבות, זכו כמה מאות מאנשי שלומינו והשתתפו השנה “בקיבוץ המצומצם”, כאשר רובם נמנים על הקהילה היהודית באומן, אשר מתגוררים באומן בדרך קבע. אליהם הצטרפו עולי רגל בעלי אזרחות אוקראינית  ו/או כאלו שיש להם ויזת תושב, להם הכניסה מותרת גם כעת תחת מגבלות בהתאם להנחיות הבריאות. ובנוסף, היו כמה עשרות חסידי ברסלב שהצליחו להגיע אומנה, לאחר השתדלויות רבות ולאחר שהצליחו להמציאו את האשרות והמסמכים המתאימים.

“באיחוד ברסלב באומן” דאגו מבעוד מועד להכין את הציון לכבוד חג השבועות ובהכנת המקום להגעת הציבור ושהות המתפללים בציון ובאומן למשך חג השבועות.

באיחוד ברסלב אף קישטו את ציון רבנו בצמחים מרהיבים ובענפי אילנות ירוקים כיאה וכנהוג בחג מתן תורה.

ולמתגעגעים שבינינו אנו מצרפים תמונות וסרטונים מהקיבוץ, מתוך תיקווה לעצירת המגפה בקרוב ממש, וכדי להפיל תחינה לפני בורא עולם שיוסרו המניעות, ונזכה להגיע בקרוב לציון רבנו ז”ל ושלא נצטרך להיות מאלה הצופים בתמונות ומתגעגעים מרחוק.

 

שיתוף ב print

תגובות

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

איחוד ברסלב

איחוד ברסלב

שם קטן שמגלם בתוכו עולם גדול של עשיה.קבוצה של אנשים עם מסירות נפש, נשמות אכפתיות שמשקיעים את תמצית דמם וחלבם, ובתחושת שליחות עבורינו ועבור אלו שעדיין לא זכו להבטחתו הגדולה של רבי נחמן מרסלב: "מי שיבוא על קברי ויאמר שם אלו העשרה מזמורי תהילים (תיקון הכללי), וייתן פרוטה לצדקה עבורי, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד ח"ו, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו". מטרתו של איחוד ברסלב היא להנגיש את ציון רבינו הקדוש לכל דורש בצורה הטובה ביותר, אם זה בתחזוקה של המקום אם זה בהשקעה ביופי וטיפוח עד שהמקום יהיה ראוי ונכון לקדושת מי ששוכן בתוכו.אנו באיחוד ברסלב מתפללים ומצפים שנזכה ללכת מחיל אל חיל בלפאר ולרומם את ציון רבינו הקדוש בכל המובנים, שכל אדם שיגיע לציון יהיה לו ישוב הדעת להתעסק רק בתורה ותפילה מתוך הרחוות הדעת.הרב נתן בן-נון יו״ר איחוד ברסלב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
סגירת תפריט

©You cannot copy content of this page

תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים ולא ניתן להעתקה©

עברנו

עברנו לאתר החדש, אנו נמצאים בתהליך בניה אתם מוזמנים להציע ולתת את הטיפים ואת ההשגות שלכם לטובת האתר החדש של ציון רבי נחמן מברסלב באומן