מכתב תגובה מאיחוד ברסלב בעקבות הפרסומים של ראש עיריית אומן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מכתב תגובה מאיחוד ברסלב בעקבות הפרסומים של ראש עיריית אומן

P1020062
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מכתב תגובה מעמותת “איחוד ברסלב באומן” בעקבות הפרסומים הבוטים של ראש עיריית אומן כלפי הגעת היהודים לאומן בימי ראש השנה הבעל”ט

היום, ט”ז בתמוז (8/7/2020), מוציאה עמותת “איחוד ברסלב באומן” לתקשורת באוקראינה מכתב תגובה חריף אודות התנהלותו והתבטאויותיו של ראש עיריית אומן, מר אולכסנד ציברי, בנוגע לאפשרות קיום הקיבוץ  בימי ראש השנה תשפ”א, הבאים עלינו לטובה.

מר ציברי הגדיל לעשות כאשר העלה לפייסבוק סרטון בו הוא מביע את עמדתו הנחרצת לסגירת שערי אומן בפני עולי רגל יהודיים מכל העולם השנה, כנהוג מדי ראש השנה, בטענה כי אלה עלולים להביא עם הגעתם להפצת נגיף הקורונה. יש לציין כי סרטון זה הכה גלים ברחבי אוקראינה וגרם לזעזוע עמוק בקרב הקהילות היהודיות באוקראינה ואף פורסם בכלי תקשורת בישראל.

כתגובה למעלליו של זה, הוציא היום הרב נתן בן נון הי”ו בשם “איחוד ברסלב באומן” מכתב תגובה חריף לתקשורת באוקראינה בשפה האוקראינית. להלן תוכן המכתב מתורגם לעברית.

לצערנו הרב, עמדתו הנחרצת של ראש עיריית אומן, מר אולכסנדר ציברי,  גורמת לתחושה כי מדובר בפרובוקציה זדונית, מכוונת ומתוכננת, על רקע גזעני. זאת כחלק ממאמצים להשיג הון ורווח פוליטי אישי, לקראת מערכת הבחירות הקרובה לראשות עיריית אומן, אשר יערכו בחודש תשרי (באוקטבר) הקרוב.

חבל כי בשל אינטרסים אישיים של ראש העיר הוא עלול להכניס את מדינת אוקראינה לעימות בינלאומי ופגיעה בתדמיתה המכובדת כמדינה ליברלית ודמוקרטית, בה אין כלל מקום לאנטישמיות.

ראוי לציין כי מר ציברי מתעלם מההזדמנות הניצבת בפניו כדי לשפר את מצבה הכלכלי של אומן ותושביה ואף של כלל תושבי אוקראינה עם היווצרות משרות חדשות, מקומות עבודה נוספים ותשלומי מסים ואגרות לרשויות, כתוצאה ישירה מהגעת עולי רגל בתקופת ימי ראש השנה. ובמיוחד בתקופה זו כאשר המצב קשה יותר בשל תקופת הסגר והפגיעה הכלכלית הרחבה שהתפתחה בעקבותיו.

בתקופה זו חשוב למצוא דרכים יעילות על מנת לשפר את המצב. כל זאת תוך כדי ציות ושמירה על הכללים המחמירים של הסגר באוקראינה ולהימנע מיצירת קונפליקטים וסכסוכים ברמה הבינלאומית.

אנו משוכנעים כי ממשלת אוקראינה לא תאפשר את המשך המצב שנוצר וזאת באמצעות התארגנות בטוחה לקראת הגעת עולי הרגל לעיר אומן ומתוך הקפדה יתרה על על תקנות הזהירות של משרד הבריאות האוקראיני בעקבות המגיפה.

מכתב איחוד ברסלב

שיתוף ב print

תגובות

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

איחוד ברסלב

איחוד ברסלב

שם קטן שמגלם בתוכו עולם גדול של עשיה.קבוצה של אנשים עם מסירות נפש, נשמות אכפתיות שמשקיעים את תמצית דמם וחלבם, ובתחושת שליחות עבורינו ועבור אלו שעדיין לא זכו להבטחתו הגדולה של רבי נחמן מרסלב: "מי שיבוא על קברי ויאמר שם אלו העשרה מזמורי תהילים (תיקון הכללי), וייתן פרוטה לצדקה עבורי, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד ח"ו, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו". מטרתו של איחוד ברסלב היא להנגיש את ציון רבינו הקדוש לכל דורש בצורה הטובה ביותר, אם זה בתחזוקה של המקום אם זה בהשקעה ביופי וטיפוח עד שהמקום יהיה ראוי ונכון לקדושת מי ששוכן בתוכו.אנו באיחוד ברסלב מתפללים ומצפים שנזכה ללכת מחיל אל חיל בלפאר ולרומם את ציון רבינו הקדוש בכל המובנים, שכל אדם שיגיע לציון יהיה לו ישוב הדעת להתעסק רק בתורה ותפילה מתוך הרחוות הדעת.הרב נתן בן-נון יו״ר איחוד ברסלב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
סגירת תפריט

©You cannot copy content of this page

תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים ולא ניתן להעתקה©

עברנו

עברנו לאתר החדש, אנו נמצאים בתהליך בניה אתם מוזמנים להציע ולתת את הטיפים ואת ההשגות שלכם לטובת האתר החדש של ציון רבי נחמן מברסלב באומן