שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ניצול הזמן בנסיעה לאומן בדרך לרבנו

1461
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הדרך לרבנו היא חלק בלתי נמנע בהכנה כדי להגיע לציון רבנו זצ”ל. בדרך עוברים במקומות שונים ומשונים וכדאי לנצל את הזמנים והשעות בהם נמצאים בדרכים, לתורה, תפילה ולעבודת ה’ והכנה רוחנית נוספת בטרם נזכה להגיע, להשתטח ולהתפלל סמוך לציון רבנו זצ”ל.

כל אחד ואחד יבחר בדרך המתאימה עבורו לאותו החלק של הדרך, יש מי שמתאים עבורם ללמוד איזה ספר קודש שיש בו לימוד קל ומאידך יש מי שיעדיפו להיות עסוקים ושקועים בסוגיה, נושא או מקצוע מסוים במהלך הדרך, ויש מי שימצאו כי נוח להם לקיים במהלך הדרך שיחת חברים, אחרים יעדיפו קריאת פרקי תהילים או ליקוטי תפילות, כל אחד כפי עניינו ויכולתו.

המלצה: ספר המידות שחיבר רבי נחמן מברסלב זצוק”ל נוח וקל ללמידה או גרסה במהלך- ובין טרדות הנסיעה ותהליכי הנסיעה. כידוע, ספר המידות מחולק לפסקאות רבות ולערכים, באמצעות הלימוד בספר המידות (כמו גם ספרים אחרים) ניתן לנצל זמנים ורגעים שונים במהלך הדרך והנסיעה, וללמוד פסקאות נוספות וערכים נוספים. החלוקה לפסקאות קצרות וערכים מאפשרים להצליח ללמוד ולהתקדם תוך כדי ועל אף הטרדות השונות שנגרמות ממהלך הדרכים.

הספר ליקוטי עצות גם יכול להיות המלצה טובה לדרכים. הספר הקדוש ליקוטי עצות מחולק לערכים וסעיפים רבים, חלקם סעיפים קצרים שניתנים ללמידה למרות ההפרעות השונות של מהלך הדרך.

ובוודאי שגם כאשר חוזרים מהצדיק המלצות אלו חשובות לא פחות.

“ילמד אדם אפילו בלא הבנה”
ספר המידות. לימוד, ל”ח.

שיתוף ב print

תגובות

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

איחוד ברסלב

איחוד ברסלב

שם קטן שמגלם בתוכו עולם גדול של עשיה.קבוצה של אנשים עם מסירות נפש, נשמות אכפתיות שמשקיעים את תמצית דמם וחלבם, ובתחושת שליחות עבורינו ועבור אלו שעדיין לא זכו להבטחתו הגדולה של רבי נחמן מרסלב: "מי שיבוא על קברי ויאמר שם אלו העשרה מזמורי תהילים (תיקון הכללי), וייתן פרוטה לצדקה עבורי, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד ח"ו, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו". מטרתו של איחוד ברסלב היא להנגיש את ציון רבינו הקדוש לכל דורש בצורה הטובה ביותר, אם זה בתחזוקה של המקום אם זה בהשקעה ביופי וטיפוח עד שהמקום יהיה ראוי ונכון לקדושת מי ששוכן בתוכו.אנו באיחוד ברסלב מתפללים ומצפים שנזכה ללכת מחיל אל חיל בלפאר ולרומם את ציון רבינו הקדוש בכל המובנים, שכל אדם שיגיע לציון יהיה לו ישוב הדעת להתעסק רק בתורה ותפילה מתוך הרחוות הדעת.הרב נתן בן-נון יו״ר איחוד ברסלב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
סגירת תפריט

©You cannot copy content of this page

תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים ולא ניתן להעתקה©

עברנו

עברנו לאתר החדש, אנו נמצאים בתהליך בניה אתם מוזמנים להציע ולתת את הטיפים ואת ההשגות שלכם לטובת האתר החדש של ציון רבי נחמן מברסלב באומן