קבלת הדרכון בישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבלת הדרכון בישראל

במשך כל זמן השהות בדרכים הקפידו שהדרכון יהיה שמור היטב ובהישג יד. היזהרו מלהניח את הדרכון בכיס המעיל או בגד שאתם עלולים להכניסו אל המזוודה, שמא הדרכון ישלח בתוך המזוודה אל בטן המטוס.
WhatsApp-Image-2018-06-21-at-20.46.37
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ישנן שלושה אפשרויות להנפקת דרכון.

  1. הנפקת דרכון ביומטרי (עם תוקף ממושך) בלשכות משרד הפנים.
  2. הנפקת דרכון זמני (תוקף עד שנה) בלשכות  משרד הפנים,
  3. הנפקת דרכון זמני בעמדת משרד הפנים בנתב”ג. מומלץ לבדוק בהקדם את תוקף הדרכון ובמקרה הצורך להזדרז ולפנות ללשכת משרד הפנים הקרובה על מנת להנפיק דרכון חדש.

 

עלות דרכון ביומטרי בלשכות. ראשון או חידוש:

למבוגר 265 ₪ (מקוון קיץ 245 ₪ חורף 155₪). לקטין 140 ₪ (מקוון קיץ 125₪ חורף 90 ₪).
עלות דרכון ביומטרי בלשכות, לאבד, נגנב או הושחת,
מבוגר- 540 ₪ (מקוון קיץ 520 ₪ חורף 430 ₪).

מעל ל- 48 שעות לפני הטיסה יש לפנות ללשכת האוכלוסין באמצעות זימון תור או הגעה כ- 20 דקות לפני זמן הפתיחה ולהמתין לבוא התור או לחילופין איתור סניף של משרד הפנים בו יש תורים פנויים.

עלות דרכון זמני ראשון או חידוש בלשכות משרד הפנים ברחבי הארץ:
למבוגר 405 ₪ – לקטין 210 ₪.

עלות דרכון זמני לאבד נגנב או הושחת בלשכות:
למבוגר 680 ₪ – לקטין 350 ₪.

הנפקת דרכון זמני בעמדת משרד הפנים בנמל התעופה בן גוריון תתאפשר רק עבור אזרחים המבקשים דרכון במהלך 48 השעות שלפני מועד הטיסה.

עלות דרכון זמני בעמדת משרד הפנים בנתב”ג. ראשון או חידוש:
למבוגר 815 ₪ לקטין 420 ₪.

עלות דרכון זמני בנתב”ג. לאבד, נגנב או הושחת:
למבוגר 1090 ₪ – לקטין 560 ₪.

 

שעות קבלת קהל בנתב”ג:

ימים א’-ה’ – 24 שעות. ביום ו’ עד 14:00 ובמוצ”ש מהשעה 21:00.

 

לצורך הנפקת דרכון בנתב”ג חובה להביא:

תעודת זהות.
דרכון קודם (אם קיים).
2 תמונות פספורט בגודל 4.5×3.5 ס”מ.
כרטיס טיסה.

לבדיקת עיכוב יציאה מהארץ ובירורים נוספים 3450* או 1222-3450, מחו”ל- 972-2-6294666.
* דרכון זמני תקף לשנה בלבד.
**מבוגר מעל גיל 18 קטין פחות מגיל 18.

 

תוקף הדרכון וכרטיס טיסה

תוקף הדרכון לטסים לאוקראינה צריך להיות למשך כל זמן השהות במדינה ועד לזמן החזרה, עדיף שיהיה תוקף ארוך יותר.

לטסים דרך מדינה שלישית כגון טורקיה, גרמניה, הונגריה, צ’כיה (פראג) ועוד, תוקף הדרכון צריך להיות לפחות לשלושה חודשים מעבר לתקופת השהיה בחו”ל. יש מדינות שדורשות תוקף לשישה חודשים.

השימוש בתעודת מעבר מתאים רק בטיסה ישירה חזרה לישראל שלא באמצעות מדינה שלישית. עובדי הקונסוליה יכולים להנפיק תעודת מעבר בהתאם לשיקול דעתם.
חשוב לדעת, ברגע שהונפק מסמך מעבר כגון תעודת מעבר או דרכון זמני, מסמכי המעבר הקודמים מבוטלים ואינם בתוקף עוד, לכן, דרכון שאבד ונמצא לאחר שהונפקה תעודת מעבר או דרכון זמני, הינו מבוטל.

קבלת דרכון זמני או תעודת מעבר בקונסוליה/ שגרירות כרוכים בתשלום!

 

להלן מס’ המלצות בנוגע לדרכון:

  1. להדפיס צילום דרכון, ולשמור במזוודה ו/או בתיק היד ולא ביחד עם הדרכון (עדיף צילום צבעוני). חלילה אם אבד הדרכון, צילום דרכון יכול לעזור מאוד ולקצר את תהליך הבירור והאימות לקבלת דרכון זמני או תעודת מעבר מצוות הקונסוליה.
  2. מומלץ לקחת 2 תמונות פספורט (למי שיש)
  3. להדפיס את כרטיס הטיסה על מנת להימנע מטעויות בזמני היציאה, לרוב אין כלל צורך להציג את כרטיס הטיסה, אך במקרה של חוסר הבנה או מורכבות בתהליך הקבלה לטיסה, (צ’ק-אין), ניתן להציגו ולהיעזר בו.
  4. חשוב לצרף פרטים אישיים, כתובת ומספרי טלפון ליצירת קשר בארץ ובחו”ל אל המסמכים הנ”ל.
  5. מומלץ לשמור את צילום הדרכון וכרטיס הטיסה באמצעי גיבוי.

נ.ב. ישנן סוכנויות תיירות ונסיעות, שלא מוסרים ללקוח את הכרטיס טיסה האלקטרוני (בדר”כ בטיסות שכר) הם מוסרים דף ובו תקציר של פרטי הטיסה, מסמך זה מנגיש את לוח הזמנים לנסיעות והטיסות. מסמך זה אינו מהווה הוכחה כי אתם רשומים בטיסה. כרטיס טיסה אלקטרוני הינו דף מודפס באנגלית (או בשפות נוספות) עם פרטים אודות הטיסה וכד’.

תעודת מעבר מצריכה אשרת כניסה למדינה שנכנסים אליה גם אם יש הסכם ביטול וויזות בין המדינות. (דומה לדרכון רק בצבע אדום עם הכיתוב “תעודת מעבר- במקום דרכון לאומי”)

תעודה מזהה נוספת

חשוב להיות עם תעודה מזהה נוספת כגון ת”ז או רישיון נהיגה, ולא להחזיקה ביחד עם הדרכון, חלילה במקרה של אבידה השחתה או גניבת הדרכון ניתן לחסוך זמן רב ולמנוע סחבת מיותרת בתחקור פרטי הזהות ולקצר תהליכים.

 

דרכון- שמירה על הדרכון

הדרכון הינו מסמך אישי יקר ערך לזיהוי ומעבר בין לאומי.
חובה להקפיד מאוד על שמירת הדרכון.
במשך כל זמן השהות בדרכים הקפידו שנרתיק המסמכים ובתוכו הדרכון יהיה צמוד אליכם ובהישג יד. היזהרו מלמסור את נרתיק המסמכים לילדים או זרים. אין להניח את הדרכון במזוודה או טרולי.

חובה לשים לב בכל שלב בו יש שימוש בדרכון ובדלפקים השונים, כי בסיום התהליך הדרכון הוחזר למקומו- לכיס או הנרתיק שבו הוא צריך להיות שמור ולוודא שהדרכון לא נשכח בדלפק בשל בלבול או שכחה.

בנסיעה עם ילדים יש להקפיד ולשמור על כל הדרכונים, לוודא ולספור את הדרכונים לאחר כל שלב בהם נעשה שימוש בדרכון או בדרכונים.

 

ילד שנוסע ללא הורה

אם עולה הצורך לילד שיטוס  ללא הורה, יש צורך להצטייד מראש ביפוי כוח שהוכן על ידי נוטריון על מנת שהילד יוכל לצאת מהארץ ולחזור עם המלווה.

שיתוף ב print

תגובות

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

איחוד ברסלב

איחוד ברסלב

שם קטן שמגלם בתוכו עולם גדול של עשיה.קבוצה של אנשים עם מסירות נפש, נשמות אכפתיות שמשקיעים את תמצית דמם וחלבם, ובתחושת שליחות עבורינו ועבור אלו שעדיין לא זכו להבטחתו הגדולה של רבי נחמן מרסלב: "מי שיבוא על קברי ויאמר שם אלו העשרה מזמורי תהילים (תיקון הכללי), וייתן פרוטה לצדקה עבורי, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד ח"ו, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו". מטרתו של איחוד ברסלב היא להנגיש את ציון רבינו הקדוש לכל דורש בצורה הטובה ביותר, אם זה בתחזוקה של המקום אם זה בהשקעה ביופי וטיפוח עד שהמקום יהיה ראוי ונכון לקדושת מי ששוכן בתוכו.אנו באיחוד ברסלב מתפללים ומצפים שנזכה ללכת מחיל אל חיל בלפאר ולרומם את ציון רבינו הקדוש בכל המובנים, שכל אדם שיגיע לציון יהיה לו ישוב הדעת להתעסק רק בתורה ותפילה מתוך הרחוות הדעת.הרב נתן בן-נון יו״ר איחוד ברסלב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
סגירת תפריט

©You cannot copy content of this page

תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים ולא ניתן להעתקה©

עברנו

עברנו לאתר החדש, אנו נמצאים בתהליך בניה אתם מוזמנים להציע ולתת את הטיפים ואת ההשגות שלכם לטובת האתר החדש של ציון רבי נחמן מברסלב באומן