שער חדש הותקן בציון רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן לכבוד הרב משה רייך ז”ל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שער חדש הותקן בציון רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן לכבוד הרב משה רייך ז”ל

שער ר משה רייך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שער חדש ומהודר הותקן בציון רבי נחמן מברסלב באומן לכבוד ולעילוי נשמת הנגיד הרב משה רייך שהשקיע ממון רב והתאמץ במיוחד לפדיון ציון רבנו.

בהנהלת “איחוד ברסלב באומן” נרגשים על מחווה מיוחדת של הכרת הטוב כלפי הרה”ח ר’ משה רייך זצ”ל, אשר הוזיל סכומי עתק למען פדיית והצלת ציון רבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן בשנת תשנ”ב, כשעקר בממונו את הגויים אשר השתכנו בסמוך לציון רבנו זצוק”ל בתקופת שלטון ברית המועצות.

כדי להוקיר ולהנציח את מקדש השם ופעולותיו המיוחדות, שמו של הרב משה רייך זצ”ל הונצח לעתיד ולדורות ומעתה שער הכניסה לציון מרחוב פרוסקה יקרא על שמו – “שער ר’ משה רייך”.
בראיון מרתק אשר העניק ר’ משה רייך זצ”ל לסופר והכותב “אהרון קליגר”, ר’ משה סיפר במקצת על הקרבתו ומסירות נפשו למען פדיית הציון הקדוש בעיר הגעגועים: 60 אלף דולר במונחים של אותם השנים משול היום ל-200 אלף דולר, זה סכום שהייתי צריך לארגן במהירות בימים בהם אומן הייתה מקום נידח ולא ידוע ואף אדם לא הכיר את העיירה אומן. חסידות ברסלב בתקופהזו כלל לא התפרסמה בעולם. פעלתי מתוך שליחות אמתית כי הבנתי וידעתי עד כמה חשוב הרגע המיוחד וההיסטורי הזה, פעלתי מתוך שליחות ומתוך ידיעה כי שהזדמנות זו לא תינתן פעם נוספת ויתכן שאף לעולם לא.

כל מי שיעזור לאנשיי, אני יעשה אותו איש כשר” (רבי נחמן מברסלב זיע”א)…

חלפו כמה שנים מאז אותה תקופה מיוחדת, וזכיתי להגיע לציונו הק’ באומן, הייתי אחוז התרגשות, התפרקתי שם בבכי ובגעגועים, הרגשתי היטב כי אני ומתי מעט יודעים באמת את מה שהתרחש במהלך פדיון הציון ועד כמה הייתי קשור בגאולת הציון.

לאחר פטירתו של הנגיד החשוב, אשר בזכות מסירות נפשו והקרבתו נגאל הציון הקדוש מידי ממשלת אוקראינה והועבר לידי אנ”ש חסידי ברסלב, עלה בעמותת “איחוד ברסלב באומן” הצורך להנציח את שמו של רבי משה רייך זצ”ל בצורה ראויה ומכובדת כיאה לאיש ופועלו. ואכן נפלה ההחלטה להקים שער חדש ומפואר בכניסה לעזרת הנשים בציון הקדוש ואותו להנציח על שמו של הנגיד הנכבד זצ”ל.

ברוך השם, זכינו והשבוע הגיעה לסיומה התקנת השער עם הכיתוב לכבוד ר’ משה רייך וכן הותקן גם שלט הנצחה לצד השער לשם ולתפארת. “זה השער לה’ צדיקים יבואו בו”.
צפו בתמונות.

 

שיתוף ב print

תגובות

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

איחוד ברסלב

איחוד ברסלב

שם קטן שמגלם בתוכו עולם גדול של עשיה.קבוצה של אנשים עם מסירות נפש, נשמות אכפתיות שמשקיעים את תמצית דמם וחלבם, ובתחושת שליחות עבורינו ועבור אלו שעדיין לא זכו להבטחתו הגדולה של רבי נחמן מרסלב: "מי שיבוא על קברי ויאמר שם אלו העשרה מזמורי תהילים (תיקון הכללי), וייתן פרוטה לצדקה עבורי, אפילו אם גדלו ועצמו עוונותיו וחטאיו מאוד מאוד ח"ו, אזי אתאמץ ואשתדל לאורך ולרוחב להושיעו ולתקנו". מטרתו של איחוד ברסלב היא להנגיש את ציון רבינו הקדוש לכל דורש בצורה הטובה ביותר, אם זה בתחזוקה של המקום אם זה בהשקעה ביופי וטיפוח עד שהמקום יהיה ראוי ונכון לקדושת מי ששוכן בתוכו.אנו באיחוד ברסלב מתפללים ומצפים שנזכה ללכת מחיל אל חיל בלפאר ולרומם את ציון רבינו הקדוש בכל המובנים, שכל אדם שיגיע לציון יהיה לו ישוב הדעת להתעסק רק בתורה ותפילה מתוך הרחוות הדעת.הרב נתן בן-נון יו״ר איחוד ברסלב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
סגירת תפריט

©You cannot copy content of this page

תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים ולא ניתן להעתקה©

עברנו

עברנו לאתר החדש, אנו נמצאים בתהליך בניה אתם מוזמנים להציע ולתת את הטיפים ואת ההשגות שלכם לטובת האתר החדש של ציון רבי נחמן מברסלב באומן